Instytut Kosmetyki Emilux

tel.: +48 531 301 311 | Kielce, Aleja IX Wieków Kielc 4A (wejście od ul. Pelca)

Depilacja laserowa ciała

Pozbywanie się zbędnego owłosienia z ciała dla wielu osób może być bardzo uciążliwym procesem. Codzienne używanie maszynki jest czasochłonne i podrażnia skórę. Z kolei depilacja woskiem jest bolesnym zabiegiem. Jednym z najlepszych sposobów na pozbycie się niechcianych włosków z ciała jest depilacja laserowa ciała (Kielce). W przeciwieństwie do alternatywnych metod, efekty po takim zabiegu mogą utrzymywać się nawet przez kilka lat. Laserowa depilacja ciała jest rozwiązaniem bezbolesnym, który sprawi, że maszynka do golenia nie będzie potrzebna dłuższy czas.

 

Depilacja laserowa ciała — jak przebiega?

Przed przystąpieniem do samego zabiegu wiele osób zastanawia się, czy lepsza jest depilacja laserowa całego ciała, czy tylko poszczególnych partii, np. bikini czy pleców. Z racji coraz mniejszych cen oraz większej dostępności więcej osób decyduje się na pozbycie owłosienia z całego ciała. Co prawda, czarne i widoczne włoski występują w konkretnych miejscach, jednak na pozostałych częściach ciała znajdują się te mniej widoczne.

Jak jednak przebiega depilacja laserowa ciała? Pierwszym krokiem jest wypełnienie krótkiej ankiety dotyczącej zdrowia. Na jej podstawie lekarz może ustalić, czy istnieją jakieś przeciwwskazania uniemożliwiające przeprowadzenie zabiegu. Jeżeli takie nie występują, kosmetolog rozpocznie przygotowywanie zabiegu. Oczyści skórę i zmierzy poziom melaniny. Na jej podstawie będzie mógł ustawić parametry lasera.

Należy podkreślić, że laserowa depilacja ciała jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym. Nie jest on inwazyjny w porównaniu do depilacji woskiem. Do usunięcia włosków używa się specjalnej głowicy z laserem. Za jej pomocą w głąb skóry wysyłane są strumienie światła. Melanina, występuje w cebulkach, wchłania te promienie, co prowadzi do zniszczenia struktury włosów. Po paru tygodniach można zaobserwować przebijanie się ich przez skórę i następnie samoistne wypadanie. Sam zabieg trwa od 30 minut do 1,5 godziny.

 

Depilacja laserowa ciała Kielce — jak przygotować się do zabiegu?

Wbrew pozorom, depilacja laserowa ciała nie jest zabiegiem, na który można udać się w dowolnym momencie. Należy się bowiem wcześniej do niego przygotować. W tym celu najlepiej jest wcześniej udać się na konsultację. Ważne jest, aby na cztery tygodnie przed planowanym zabiegiem unikać opalania. Skóra nie powinna być podrażniona. Należy unikać także innych form depilacji, włoski powinny być bowiem silne.

 

Laserowa depilacja ciała — dlaczego warto?

Depilacja laserowa całego ciała jest bardzo skutecznym zabiegiem. Za jednym razem można bowiem pozbyć się niechcianych włosków niemal ze wszystkich partii ciała. Ponadto jest to zabieg bezpieczny dla zdrowia i bezbolesny. Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje depilacja laserowa całego ciała. Cena jest uzależniona głównie od stopnia owłosienia pacjenta i długości zabiegu. Warto jednak wydać te pieniądze, aby cieszyć się pięknym ciałem i zwiększyć swoją samoocenę.