Instytut Kosmetyki Emilux

tel.: +48 531 301 311 | Kielce, Aleja IX Wieków Kielc 4A (wejście od ul. Pelca)

Mezoterapia igłowa

Home » Zabiegi na ciało » Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa jest stosowana na ciele w leczeniu cellulitu, lokalnie skumulowanej tkance tłuszczowej i przy wypadaniu i osłabieniu włosów. Mezoterapia igłowa polega na bezpośrednim aplikowaniu w skórę odpowiednio dobranych, specjalnych koktajli za pomocą nakłuć. Dzięki temu składniki aktywne wnikają do wewnętrznych warstw skóry na głębokość od 1 do kilku mm. Mezoterapia może być stosowana w przypadku cellulitu na każdym etapie, niezależnie od obszaru – na udach, biodrach i pośladkach oraz w przypadku osób narzekających na zwiotczałą skórę. Zabieg mezoterapii igłowej na cellulit reguluje procesy metaboliczne komórek skórnych, przyspiesza spalanie komórek tłuszczowych, aktywizuje organizm do produkcji elastyny oraz kolagenu, zapewnia regenerację skóry, przyspiesza mikrokrążenie, dostarcza komórkom cenne składniki odżywcze.

W Instytucie Kosmetyki EMI LUX zabieg mezoterapii igłowej wykonujemy ręcznie, strzykawką i igłą, co pozwala nam uniknąć opuchnięć i siniaków po zabiegu.

Stopniowa poprawa kondycji skóry widoczna jest już po pierwszym zabiegu mezoterapii. Wykonuje się serię kilku zabiegów. W przypadku wypadania i osłabienia włosów zalecana jest seria 5 – 6 zabiegów powtarzanych w odstępach około 2 – 3 tygodnii, natomiast w przypadku cellulitu seria zalecana to 5 – 12 zabiegów co tydzień dla najlepszych rezultatów.

Postępowanie po zabiegu:

 • W ciągu kilku dni po zabiegu, po ustąpieniu odczucia dyskomfortu, zalecamy wykonać, np. drenaż limfatyczny lub masaż limfatyczny. Wspomogą one wydalanie zniszczonych komórek tłuszczowych z organizmu.
 • Należy pamiętać, aby chronić miejsca po wkłuciach (np. nie zrywać strupków) aż do momentu całkowitego wygojenia.
 • W okresie pozabiegowym najważniejsza jest higiena (odradzamy basen, saunę).

Przeciwwskazania:

 • Alergia, uczulenie na składniki preparatu
 • Ciąża, okres karmienia piersią
 • Nieleczona cukrzyca
 • Stany zapalne na skórze, opryszczka
 • Choroby nowotworowe
 • Stosowanie leków przeciwzakrzepowych (aspiryna)

Efekty po zabiegu mezoterapii igłowej na cellulit i wypadanie włosów:

 • wzrost elastyczności i jędrności skóry
 • zniwelowany cellulit lub jego zanik
 • przywrócona gładkość i gęstość skóry
 • zahamowanie wypadania włosów
 • poprawa jakości włosów – są mocniejsze, niełamiące się
 • szybszy wzrost włosów i odrastanie tzw. „baby hair”

Skontaktuj się z nami i umów na dogodny termin wizyty!

Mezoterapia igłowa Kielce

Nieustanny rozwój w wielu dziedzinach nauki, a w tym medycyny estetycznej – pozwala na opracowywanie wysoce nowoczesnych oraz specjalistycznych rozwiązań. Ostatnia dekada obrazuje zarówno wzrost zainteresowania, ale i dowodzi, że nasze udoskonalanie jest odpowiedzią na Państwa oczekiwania. Atutem mezoterapii igłowej jest różnorodne zastosowanie, które możemy dopasować wobec potrzeb pacjenta. Jeden z najpopularniejszych zabiegów medycy estetycznej w dalszym ciągu może być dla niektórych z Państwa owiany tajemnicą. Aby zadbać o swój komfort, warto znać jego przebieg. Dzięki profesjonalnemu sprzętowi, ból nie musi być ceną, którą trzeba ponieść w trosce o nasze zdrowie.

Czytaj więcej…

Ile zabiegów należy wykonać – mezoterapia igłowa

Dobór jest ustalany w oparciu o opinie oraz zalecenia specjalisty i zależy między innymi od części ciała i problemu, jaki chcemy zwalczyć. Pamiętajmy, że każdy pacjent jest inny – dotyczy to również ciała oraz obszaru, którym zamierzamy się zająć. Aby zminimalizować Państwa obawy, ale i występowanie działań niepożądanych, zalecamy zapoznanie się z zaleceniami po odbytej mezoterapii.

Mezoterapia igłowa – Kielce cennik

Nasz Instytut Kosmetyki Emilux powstał, aby oferować Państwu usługi na najwyższym poziomie. Troska o poprawę zdrowia jest naszym priorytetem. Mamy świadomość, że niedogodności związane z naszym ciałem mogą skutkować obniżeniem samooceny, wprawiać w złe samopoczucie, a nawet prowadzić do kompleksów. Działamy, aby móc je zniwelować i cieszyć się pięknym wyglądem! W należytej trosce o najwyższą jakość, profesjonalizm, a także satysfakcję klientów. Szczegóły dotyczące wszelkich wykonywanych zabiegów znajdą Państwo w cenniku.