Instytut Kosmetyki Emilux

tel.: +48 531 301 311 | Kielce, Aleja IX Wieków Kielc 4A (wejście od ul. Pelca)

Dermapen — jak długo utrzymuje się efekt?

Mikronakłuwanie jest jednym z chętniej wybieranych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. Polega ono na tworzeniu w skórze mikrouszkodzeń za pomocą różnej długości igieł. Dzięki temu skóra otrzymuje silny bodziec, dzięki któremu zwiększa się jej zdolność do samoregeneracji. Oczywiście, efekty zabiegu będą różniły się w zależności od liczny odbytych zabiegów oraz stanu skóry pacjenta. Wiele osób zastanawia się więc, jaką skuteczność ma dermapen. Jak długo utrzymuje się efekt?

 

Dermapen — efekty po 1 zabiegu

Na samym początku należy podkreślić, że efekty dermapenu mogą różnić się w zależności od konkretnego pacjenta. Są one bardzo indywidualne i uzależnione od osobistych uwarunkowań. Nie da się jednak ukryć, że efekty stosowania dermapenu są widoczne i w dużym stopniu mogą przyczynić się do poprawy kondycji skóry. Najważniejszym efektem nakłuwania skóry jest poprawienie jej właściwości. Dotyczy to przede wszystkim jej odżywienia oraz poprawy gęstości i elastyczności.

Efekty dermapenu to także odmłodzenie skóry. Dzięki nakłuwaniu można pozbyć się zmarszczek oraz pozostałych mikrouszkodzeń, które sprawiają, że skóra wygląda starzej. Ponadto dermapen to doskonały sposób na pozbycie się bruzd potrądzikowych. Proces ten przyspiesza także gojenie się ran i pomaga w redukcji łysienia. Zmniejsza także pory oraz poprawia wygląd rozstępów. Jak więc widać, dermapen to doskonały sposób, aby uporać się z najczęściej występującymi problemami dotyczącymi skóry.

 

Jak długo utrzymuje się efekt po dermapenie

Odpowiedź na pytanie, jak długo utrzymuje się efekt po dermapenie, nie jest wcale prosta do udzielenia. Wszystko zależy głównie od tego, w jakiej kondycji jest skóra leczonego pacjenta. Należy także pamiętać, że bez odpowiedniej pielęgnacji, efekt dermapenu utrzyma się krócej i konieczna będzie kolejna wizyta w gabinecie. Na końcowy efekt w dużej mierze wpływają takie czynniki, jak wiek, stan zdrowia czy tryb życia pacjenta.

Jeżeli pacjent zauważy, że po pierwszym zabiegu stan jego skóry nie uległ znacznej poprawie, konieczny będzie kolejny dermapen. Efekty po 1 zabiegu to m.in. poprawa kolorytu skóry czy rozświetlenie. Skóra będzie także bardziej wygładzona, poprawi się także jej elastyczność. Ponadto można być pewnym, że niedoskonałości, takie jak rozstępy, zmarszczki czy bruzdy potrądzikowe, będą znacznie mniej zauważalne. Jeden zabieg to najlepszy sposób na pozbycie się drobnych niedoskonałości. Jest to również doskonała metoda na to, aby odświeżyć swoją skórę i ją odmłodzić.

 

Dermapen — czy warto?

Wiele osób zastanawia się, czy zabieg dermapenu jest dobrym rozwiązaniem. Odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak. Dzięki niemu można pozbyć się niechcianych niedoskonałości, a także sprawić, że skóra zyska młodszy, bardziej świeży wygląd. To również doskonała szansa dla osób zmagających się ze wstydliwymi rozstępami czy bruzdami po trądziku. Dermapen można wykonać niezależnie od wieku, jest on zalecany jednak osobom po 30 roku życia.