Instytut Kosmetyki Emilux

tel.: +48 531 301 311 | Kielce, Aleja IX Wieków Kielc 4A (wejście od ul. Pelca)

Jak pozbyć się rozstępów? Praktyczne porady

Rozstępy znajdują się na ciałach wielu kobiet, ich źródło może być natomiast różne. Jednak sporej części pań, przysparza to niemałych kompleksów. W związku z tym niejedna osoba zastanawia się, jak się pozbyć rozstępów. Równie często kobiety myślą o tym, jak wybielić rozstępy. Czy jednak te zmagania będą skuteczne i przyniosą zamierzone rezultaty? Jak zwalczyć rozstępy, aby pozbyć się tego problemu na zawsze?

Rozstępy jak się pozbyć — i czy to możliwe?

Rozstępy są wrzecionowatymi pasmami znajdującymi się na skórze. Powstają jako skutek rozerwania wszelkich, nawet tych głębokich warstw skóry, a tym samym osłabienia włókien kolagenu, a także elastyny. Zmagają się z nimi przede wszystkim kobiety, a najczęściej pojawiają się w okolicach brzucha, bioder, piersi czy ud.

Istnieje wiele domowych sposobów na to, jak wybielić rozstępy, jednak czy są one skuteczne? Do najczęściej polecanych należą przede wszystkim używanie maseczki witamionowo-cytrynowej. Należy wymieszać oliwę z łyżeczką płynnej witaminy E, a także sokiem z cytryny. Zaleca się stosowanie tej mieszanki na rozstępy z częstotliwością 2 razy w tygodniu. Jednak ma to szansę zadziałać jedynie na czerwone rozstępy i może sprawić, że się one rozjaśnią. Jednak należy tutaj zachować dużą regularność w działaniu, a same efekty mogą się pojawić, jednak nie są one gwarantowane i z pewnością nie będą spektakularne.

Jak leczyć rozstępy — jakie możliwości istnieją?

Do bardziej skutecznych niż domowe sposoby możliwości, które odpowiadają na pytanie jak wyleczyć rozstępy, z pewnością należą przede wszystkim różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne. Należy do nich przede wszystkim mezoterapia i dermabrazja. Jednak mowa tu o raczej mniejszych zmianach. Natomiast przy rozstępach, które nie należą do najmniejszych skuteczne efekty przynieść może jedynie jedna z metod inwazyjnych, do których należą przede wszystkim peelingi chemiczne wykorzystujące kwasy TCA czy kawas glikolowy.

Jak zlikwidować rozstępy — jaki jest na to najlepszy sposób?

Najskuteczniejszym sposobem na to, jak zniwelować rozstępy jest udanie się do specjalistycznego gabinetu, w którym wykonane zostanie usuwanie rozstępów. Wykorzystane do tego celu zostaną dwie metody. Jest to przede wszystkim połączenie dwóch laserów Nd-YAG i Er-YAG, a także wykorzystując podwójną długość fali, które oferują. Za sprawą połączenia dwóch technik, do których należą: wersja nieablacyjna, a także minimalnie ablacyjna możliwe jest uzyskanie niezwykle szybkich efektów. Jest to zdecydowanie bardziej skuteczna metoda od konwencjonalnych wariantów laserowego niwelowania blizn, które ma miejsce za sprawą zaledwie jednego typu fal. Wszystko to jednak działa z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa. Skóra jest zmobilizowana do regeneracji za sprawą wnikania promienia lasera do skóry, co powoduje uszkodzenie jej warstw. Jednak za sprawą tego działania istnieje możliwość uzyskania zdecydowanie bardziej napiętej skóry, dużego wygładzenia, i przede wszystkim znacznej redukcji rozstępów. Nie należy zapominać, że rozstępy są małymi bliznami, co sprawia, że niemożliwe jest ich pełne wyeliminowanie, jednak za sprawą tak skutecznej metody jak ta, można w sposób znaczny wyeliminować rozstępy. Powtórzenie zabiegu będzie miało bardzo pozytywny wpływ na wygląd miejsc, w których w szczególności jest dużo zaawansowanych rozstępów.

Już nawet po jednym zabiegu możliwe jest zauważalne dostrzeżenie efektów poprawy wyglądu skóry. Same kwestie szybkości uzyskania efektów są zależne od wielu różnorodnych czynników. Należą do nich przede wszystkim elastyczność i jędrność skóry, ale także często bagatelizowane czynniki genetyczne.

Usuwanie laserowe rozstępów i nie tylko — specjalistyczne działania

Ten niezwykle skuteczny zabieg przeprowadzić można w naszym Instytucie Kosmetyki Emilux. Jesteśmy zespołem profesjonalistek, które wykorzystując swoje duże doświadczenie i umiejętności w tej dziedzinie, przeprowadzają różnorodne zabiegi. W celu chęci umówieni wizyty zapraszamy do kontaktu. W razie zrodzenia się jakichkolwiek pytań chętnie na nie odpowiemy.