Instytut Kosmetyki Emilux

tel.: +48 531 301 311 | Kielce, Aleja IX Wieków Kielc 4A (wejście od ul. Pelca)

Jak usunąć przebarwienia na skórze twarzy? Praktyczne porady

Każdej osobie bez wątpienia zależy na posiadaniu zdrowej, zadbanej cery. Niestety, nie zawsze jest to możliwe. Ludzka skóra każdego dnia jest narażona na oddziaływanie negatywnych czynników zewnętrznych, jak i wewnętrznych, które ją osłabiają i mogą powodować pojawianie się różnych niedoskonałości czy egzemy. Do takich problemów należą również przebarwienia. Mogą one występować z różnych powodów, ważne jest jednak, aby umieć skutecznie sobie z nimi radzić. Nic więc dziwnego, że coraz częściej można spotkać się z pytaniem, jak usunąć przebarwienia na twarzy?

 

Jak usunąć przebarwienia na skórze? — skuteczne sposoby

Aby odpowiedzieć sobie na pytanie, jak usunąć przebarwienia z twarzy, warto wyjaśnić, skąd one się w ogóle biorą. Problem przebarwień najczęściej występuje u kobiet. Najczęstszym powodem wystąpienia tych zniekształceń skóry jest produkowanie przez organizm zbyt dużej ilości melatoniny. Pigment ten odpowiada bezpośrednio za kolor skóry. Na szybszą produkcję melatoniny wpływa przede wszystkim słońce, jednak może do tego przyczynić się również terapia hormonalna, a także stosowanie antykoncepcji hormonalnej. Pewnym jest jednak, że takie przebarwienia mogą powodować spadek samooceny oraz pewności siebie. Zwykły makijaż może nie wystarczyć, warto więc wiedzieć, jak radzić sobie z tym problemem.

 

Najbardziej skutecznym sposobem na usunięcie przebarwień, jest stosowanie profesjonalnych zabiegów kosmetycznych. Ekspert w naszym Instytucie oceni stan skóry i pomoże dobrać najbardziej odpowiednią metodę usunięcia przebarwień. Do najpopularniejszych zabiegów, z jakimi można spotkać się w klinikach kosmetycznych, należą: mezoterapia, laseroterapia, fotoodmładzanie czy peeling kosmetyczny. Laseroterapia jest obecnie najczęściej wykonywanym zabiegiem. Polega ona na naświetlaniu skóry wiązkami światła. Pozwala to na rozbicie melatoniny w miejscach, w których jest jej za dużo. Dzięki temu można skutecznie pozbyć się niechcianych przebarwień. Ważne jednak, aby zabieg był wykonywany przez doświadczonego lekarza lub kosmetologa.

 

Innym skutecznym sposobem na walkę z przebarwieniami jest stosowanie specjalnych kosmetyków. Należy wybierać takie, które będą hamowały syntezę melatoniny, jednocześnie chroniąc skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Najbardziej zalecane są kosmetyki z dużą ilością witaminy E, kwasem pantotenowym, gliceryną oraz olejkami roślinnymi.

 

Jak pozbyć się przebarwień na twarzy? — domowe sposoby

Niektóre osoby zadają też sobie pytanie – jak zlikwidować przebarwienia na twarzy domowymi sposobami? W domowej walce z przebarwieniami najlepiej sprawdzają się peelingi oraz przygotowane własnoręcznie maseczki. Do ich zrobienia wystarczy posiadać warzywa, owoce oraz inne produkty, które bez problemu można znaleźć w kuchni czy w osiedlowym sklepie. Od razu zaznaczamy, że nie będzie to jednak tak skuteczne, jak profesjonalne zabiegi w renomowanych gabinetach.

Domowe maseczki mające pomóc w walce z przebarwieniami twarzy, powinno nakładać się dwa razy w tygodniu na około 15-20 minut. Są one przygotowywane z naturalnych składników, które poprawiają wygląd skóry oraz przyspieszają jej regenerację. Najskuteczniejszym domowym sposobem na walkę z przebarwieniami jest stosowaniem soku z cytryny. Warto do niego dodać odrobinę miodu, kurkumy, cynamonu, olejków eterycznych czy soku z aloesu. Składniki można mieszać dowolnie, w zależności od potrzeb każdej osoby.

 

Jak usunąć przebarwienia z twarzy? Podsumowanie

Jak widać, istnieje bardzo dużo sposobów na radzenie sobie z przebarwieniami na skórze. Osoba, która pierwszy raz spotyka się z tym problemem, powinna porozmawiać ze specjalistą. Dlatego zachęcamy serdecznie do wizyty w naszym Instytucie!