Instytut Kosmetyki Emilux

tel.: +48 531 301 311 | Kielce, Aleja IX Wieków Kielc 4A (wejście od ul. Pelca)

Karboksyterapia – co to za zabieg i jakie daje efekty?

Medycyna estetyczna pozwala na poradzenie sobie z coraz większą ilością uciążliwych, a także niejednokrotnie obniżających samoocenę problemów. Dzięki niej możemy poczuć się lepiej we własnej skórze, co zachęca do stosowania niektórych zabiegów. Karboksyterapia to coraz popularniejszy, budzący zainteresowanie wśród dużej liczby osób zabieg, w którym wykorzystywany jest medyczny dwutlenek węgla. Do jego głównych zadań możemy zaliczyć wyrównanie kolorytu skóry. Co to jest i na co działa karboksyterapia?

Karboksyterapia – co to?

Jedno z pierwszych pytań, jakie przychodzi nam na myśl po usłyszeniu niezrozumiałego terminu brzmi – co to jest karboksyterapia. Jest ona zabiegiem polegającym na wstrzyknięciu pod skórę medycznego dwutlenku węgla, który rozszerza naczynia krwionośne. W rezultacie prowadzi to do odżywienia komórek oraz stymulacji procesów naprawczych. Wstrzyknięty przez specjalistę dwutlenek węgla wywołuje stan zapalny, który prowadzi do zwiększonej produkcji kolagenu oraz elastyny.

Karboksyterapia – jak wygląda zabieg?

Jak wiemy, zabieg karboksyterapii polega na wstrzyknięciu pod skórę medycznego dwutlenku węgla. Stosowane są do tego cienkie igły oraz specjalistyczna aparatura, pozwalająca na równomierne rozprowadzenie CO2 do wszystkich warstw skóry. W celu uzyskania jak najlepszych efektów kuracji warto, abyśmy zapisali się na serię zabiegów, co pozwoli uzyskać pożądane rezultaty. Dwutlenek węgla powodując silne rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych oraz powstanie nowych przekłada się na pobudzenie produkcji kolagenu oraz elastyny. To właśnie one wpływają na jędrność skóry, dlatego po wykonaniu karboksyterapii cera staje się piękniejsza.

Jak działa karboksyterapia?

Zabieg karboksyterapii to rozwiązanie, które niesie za sobą wiele korzyści. Jak zostało wspomniane powyżej, w wyniku wstrzyknięcia pod skórę medycznego dwutlenku węgla dochodzi do rozszerzenia drobnych naczyń krwionośnych, a tym samym zwiększenia produkcji kolagenu i elastyny. Pierwsze efekty zabiegu możemy zaobserwować już po wykonaniu pierwszego. Zastosowanie karboksyterapii pozwala na zwiększenie dopływu tlenu do poddawanego zabiegowi obszarowi. Przekłada się to na znaczącą rewitalizację cery oraz wygładzenie zmarszczek. Kolejnym niezwykłym efektem zastosowania karboksyterapii jest ujędrnienie skóry, a także ogólna poprawa atrakcyjności wizualnej. Wykonanie zabiegu umożliwia zniwelowanie widocznych i często uporczywych worków pod oczami oraz ogólne rozjaśnienie skóry. Karboksyterapia jest niesamowitą metodą, dzięki której w prosty sposób możemy uzyskać spektakularne efekty, wpływające na polepszenie naszego samopoczucia oraz zwiększenie samooceny.

Co daje karboksyterapia? Zalety poddania się zabiegowi

Wraz z upływem czasu nasza skóra narażona jest na działanie wielu niekorzystnych czynników, na które w spektakularny sposób może zadziałać karboksyterapia. Efekty jej zastosowania potrafią być zdumiewające, dlatego z całą pewnością warto, abyśmy rozważyły jej wykonanie. Rezultaty zabiegu w obrębie twarzy powinny być widoczne już poddaniu się pierwszym dwóm zabiegom. Sytuacja podobnie wygląda przy szyi oraz dekolcie.

Zastosowaniu karboksyterapii wiąże się z wieloma korzyściami dla naszego wyglądu. Przede wszystkim zabieg w skuteczny sposób odmładza skórę, przywraca jej jędrność, gęstość oraz elastyczność czy minimalizuje worki, oraz cienie pod oczami. Jednak to tylko niektóre z pozytywów, jakie możemy zaobserwować po poddaniu się karboksyterapii. Decydując się na jej zastosowanie, możemy również spodziewać się sprawnego poradzenia sobie z wiotczeniem skóry.

Karboksyterapia – gdzie wykonać?

Planując poddanie się zabiegowi karboksyterapii, warto skorzystać z oferty naszej kliniki. Posiadamy specjalistyczny, wysokiej jakości sprzęt,  a także wykwalifikowany personel, który z dużą empatią podchodzi do każdego pacjenta. Jesteśmy przekonani, że wybierając naszą klinikę, będą Państwo pod najlepszą opieką, co przełoży się na większy komfort podczas zabiegu.