Instytut Kosmetyki Emilux

tel.: +48 531 301 311 | Kielce, Aleja IX Wieków Kielc 4A (wejście od ul. Pelca)

Prx-t33 – jak często wykonywać?

Współczesny rozwój technologiczny pozwala na implementację coraz skuteczniejszych rozwiązań w obszarze kosmetologii i medycyny estetycznej. Prx-t33 to jedno z najnowocześniejszych odkryć w dziedzinie peelingów medycznych, które zapewnia kompleksowe oczyszczenie, subtelny lifting i doskonałe wygładzenie skóry twarzy. Ta nowa technika zdobywa coraz większe zainteresowanie wśród konsumentów i konsumentek. Istotnym aspektem jest jednak częstotliwość wykonywania peelingu PRX -T33. Jak często wykonywać Prx-t33, aby cieszyć się zdrowym, oczyszczonym i gładkim wyglądem cery?

Peeling Prx-t33 – działanie

Peeling Prx-t33 to kompozycja chemiczna, w której skład wchodzą: kwas TCA z nadtlenkiem wodoru oraz kwas kojowy. Połączenie tych składników daje satysfakcjonujące rezultaty już po pierwszym zabiegu. Skuteczność peelingu wynika z właściwości substancji chemicznych, które odpowiadają za pobudzenie receptorów znajdujących się w skórze. Pobudzone receptory przyspieszają procesy regeneracyjne, tj. wytwarzanie włókien, nawodnienie komórek czy łagodzenie niewielkich stanów zapalnych. W efekcie skóra nabiera świeżego blasku i zostaje oczyszczona z nadmiernej ilości sebum. Peeling Prx-t33 pomaga również w redukcji przebarwień skórnych, blizn potrądzikowych oraz rozstępów.

Biorewitalizacja skóry – Jak często? | Prx-t33

Osoby zainteresowane zabiegiem z zastosowaniem peelingu Prx-t33 często zastanawiają się, po jakim czasie będą w stanie zauważyć pierwsze efekty. Częstotliwość wykonywania zabiegu zazwyczaj ustalana jest w porozumieniu ze specjalistą, który jest odpowiedzialny za realizację tej usługi. Wiele zależy od kondycji skóry i efektów, jakie ostatecznie chce osiągnąć pacjent lub pacjentka. Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z serii kilku zabiegów (najczęściej 5 cykli) w około tygodniowych odstępach. Warto zaznaczyć, że już po pierwszej sesji można zobaczyć pozytywne zmiany w wyglądzie skóry. Efekty peelingu Prx-t33 utrzymują się bardzo długo. Ewentualne powtórzenie sesji zazwyczaj wykonuje się po kilku miesiącach od ostatniego zabiegu.

Jak często wykonywać Prx-t33? – bezinwazyjność zabiegu

Zabieg Prx-t33 trwa maksymalnie 20 minut. Jest to sprawny, ale wieloetapowy proces, który może być stosowany przez osoby w różnym wieku. Istnieje jednak kilka przeciwwskazań, które zazwyczaj wiążą się koniecznością zrezygnowania z usługi. Są to m.in.: aktywna opryszczka, atopowe lub łojotokowe zapalenie skóry, dermatoza, czy różnego rodzaju zakażenia bakteryjne. Przed przystąpieniem do peelingu Prx-t33, warto więc skonsultować się z lekarzem specjalistą, który dokładnie określi kondycję skóry. W przypadku stosowania terapii z zastosowaniem retinolu należy odczekać co najmniej kilka tygodni, aby móc przystąpić do zabiegu. Ze względu na swoje właściwości, peeling Prx-t33 może być wykonywany również latem. W okresie korzystania z cyklu sesji zabiegowych, warto pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej i regularnie stosować produkty z filtrami UV.