Instytut Kosmetyki Emilux

tel.: +48 531 301 311 | Kielce, Aleja IX Wieków Kielc 4A (wejście od ul. Pelca)

Oczyszczanie

Home » Zabiegi pielęgnacyjne » Oczyszczanie

Manualne oczyszczanie twarzy jest zabiegiem, który składa się ręcznego usuwania wykwitów skóry w postaci zaskórników otwartych, zamkniętych i prosaków. Cały zabieg trwa około 1,5 godziny. Manualne oczyszczanie wykonuje się na skórze twarzy i również skórze pleców.

Przebieg zabiegu:

Manualne oczyszczanie twarzy rozpoczyna się od wykonania dokładnego demakijażu skóry. Kolejnym etapem zabiegu jest rozpulchnienie skóry – nakładamy maskę lub płyn, który pod wpływem ciepłej pary z wapozonu rozszerza ujścia gruczołów. Następnie przechodzimy do głównej fazy zabiegu, czyli manualnego oczyszczania skóry. Manualne oczyszczanie twarzy polega na wykonywaniu ucisków skóry w miejscach gdzie występują zaskórniki otwarte, zamknięte, prosaki. Po zakończeniu dezynfekujemy skórę poddaną zabiegowi. Kolejnym krokiem jest nałożenie maski łagodzącej. Zabieg możemy wzbogacić o działanie kwasu migdałowego, który jest nakładany na kilka minut przed maską. Ma działanie przeciwbakteryjne i przedłuża efekt czystej skóry. Na koniec zabiegu nakładany jest krem.

Efekty:

 • oczyszczona skóra z zaskórników,
 • zwężone pory,
 • zmniejszone przetłuszczanie się cery,
 • poprawa jej ogólnego wyglądu,
 • zwiększone wchłanianie substancji aktywnych z kremów, serów i masek.

Przeciwwskazania:

 • aktywna opryszczka
 • stany zapalne skóry
 • alergia
 • trądzik różowaty i aktywny trądzik ropny
 • cera naczynkowa i wrażliwa.

Wskazania:

 • nadmierne wydzielanie sebum
 • zaskórniki zamknięte i otwarte
 • prosaki
 • rozszerzone pory
 • skóra trądzikowa i zanieczyszczona

Cennik

Oczyszczanie skóry twarzy z kwasem migdałowym + maska algowa

209 zł

Oczyszczanie skóry twarzy + maska algowa

179 zł

Oczyszczanie skóry twarzy + maska kremowa

159 zł

Oczyszczanie manualne pleców

249 zł

Skontaktuj się z nami i umów na dogodny termin wizyty!

Zabieg manualnego oczyszczania twarzy w Instytucie Emilux

Podczas manualnego oczyszczania twarzy skóra zostaje oczyszczona z podskórnych grudek, a także zaskórników i niewielkich wyprysków. Zabieg przywraca skórze odświeżenie i pomaga w pozbyciu się uciążliwych niedoskonałości, które negatywnie wpływają na samopoczucie. Po manualnym oczyszczaniu twarzy cera lepiej przyjmuje wszelkie nakładane kosmetyki, dzięki ułatwionemu w wyniku zabiegu wchłanianiu. Skorzystanie z metody pomaga skórze odzyskać blask i pozwala na usunięcie problematycznych niedoskonałości. Zabieg wykonywany jest przez specjalistkę, która posiada ku temu fachową wiedzę i umiejętności oparte na praktyce.

Czytaj więcej…

Manualne oczyszczanie twarzy w Kielcach

Dzięki zastosowaniu metody manualnego oczyszczania twarzy skóra zostanie pozbawiona gromadzącego się na niej martwego naskórka, który znacząco blokuje wchłanianie się składników aktywnych pochodzących z używanych kosmetyków. Ponadto dzięki zabiegowi uregulowana zostanie praca gruczołów łojowych, co pozytywnie wpłynie na ograniczenie przetłuszczania się cery. Po zabiegu skóra staje się delikatna, miła w dotyku, a także niezwykle miękka, co poprawia jej ogólny wygląd i dodaje pewności siebie. Metoda manualnego oczyszczania twarzy jest doskonałym rozwiązaniem pomagającym w oczyszczeniu zatkanych porów, dzięki czemu znikają one z jej powierzchni, co ma duże znaczenie w poprawie jej stanu.

Manualne oczyszczanie twarzy cena – Kielce

W Instytucie Kosmetyki Emilux znajdziecie Państwo kilka opcji zabiegu, dzięki czemu możecie wybrać interesujący obszar, a także zestaw do manualnego oczyszczania. W swojej ofercie oprócz przeprowadzania zabiegu na twarzy posiadamy także możliwość wykonania go na plecach. Dzięki temu każda osoba może zdecydować się na oczyszczanie, którego aktualnie potrzebuje. W naszym Instytucie Kosmetyki Emilux proponujemy korzystne dla Państwa ceny, ponieważ zależy nam na satysfakcji nie tylko ze świadczonych przez nas usług, ale także z przebiegu całej wizyty.